Ζευγάρωσε τις νίκες της.

Η ανάρτηση της ενοποιημένης ομάδας

Τραίνο η ομάδα μας…και με την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στην νέα έδρα μας το “γουρλίτικο” Κοινοτικό στάδιο Τρούλλων, να φθάνει στους 20 βαθμούς.

Νέο “θύμα” αυτή την φορά η Ελπίδα Αστρομερίτη την οποία κέρδισε δίκαια με 2-0, στον εξ αναβολής αγώνα της 12ης αγωνιστικής του Πρωταθληματος Γ’ κατηγορίας της ΚΟΠ.

Η νέα νίκη-“χρυσάφι” της ομάδας μας, επιτεύχθηκε αφενός μεν, στην ανεβασμένη ψυχολογία των ποδοσφαιριστών μας από την τελευταία επιτυχία τους και το βαθμολογικό ανέβασμα από της 12η στην 8η θέση, αφετέρου δε στην σπουδαία απόδοση τους καθ όλο το 90λεπτο.

Τα τέρματα της ομάδα μας πέτυχαν ο Χ. Λοϊζου στο 28ο λεπτό και ο Π. Σοφοκλέους στο 80ό λεπτό.

Μετά το τέλος του αγώνα, η Διοίκηση της ομάδας με επικεφαλής τον πρόεδρος της κ. Γεώργιο Προκοπίου, φανερά ικανοποιημένοι για τις δυο συνεχόμενες υπερπολύτιμες νίκες της ομάδας τους, και αφού πρώτα χειροκρότησαν τους ποδοσφαιριστές και την τεχνική ηγεσία για την νέα τους επιτυχία, τους απέδωσαν τα εύσημα για το πάθος και την δύναμη που επέδειξαν για να φέρουν το πολυπόθητο 3ποντο.