Συνεχίζει αλάνθαστη η Apollon Ladies

Επιστροφή σε ρυθμούς Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco με τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής της β’ φάσης.

Για τον πρώτο όμιλο η πρωτοπόρος ομάδα Apollon Ladies συνεχίζει την αλάνθαστη πορεία της και με το νικηφόρο 2-1 επί της Νέας Σαλαμίνας Αρτοποιεία Πύργος μεγάλωσε τη διαφορά στους 11 βαθμούς.

Στο 62ο λεπτό η Φρίντα άνοιξε το σκορ, στο 82ο λεπτό η Μικαέλα Χάλιου ισοφάρισε σε 1-1 και στο 90ο λεπτό η Φρίντα διαμόρφωσε το 2-1 για την ομάδα Apollon Ladies που έφτασε στους 54 βαθμούς.

Στο άλλο παιχνίδι του πρώτου ομίλου, η Λευκοθέα Λατσιών νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Λευκωσίας. Το αποτέλεσμα καθορίστηκε με πέναλτι της Ιφιγένειας Γεωργαντζή στο 50ο λεπτό.

Βαθμολογία: Apollon Ladies 54, Νέα Σαλαμίνα Αρτοποιεία Πύργος 43, Ομόνοια Λευκωσίας 37, Λευκοθέα Λατσιών 33.

Για το δεύτερο όμιλο η Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά νίκησε εκτός έδρας με 2-0 τον Ερμή Απόλλων, ισόπαλος 0-0 έληξε ο αγώνας Γεροσκήπου FC – ΑΕΛ Champions.

Φωτογραφίες από τον αγώνα της Λευκοθέας με την Ομόνοια.