ΕΛΠΙΔΑ: “Συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά με περισσότερο πείσμα” - Mappinio.net

29/04/2021 19:32221

Η ανάρτηση της ΕΛΠΙΔΑΣ Αστρομερίτη για τον χθεσινό αγώνα στην Πόλη Χρυσοχούς.

Ισόπαλο έληξε το χθεσινό εκτός έδρας παιχνίδι της ομάδας μας με σκορ 2-2, κάτι που μας αφήνει απογητευμενούς αφού για ακόμη ενα παιχνίδι κρατούσαμε τη νίκη μέχρι τα τελευταία λεπτά.
Οι ποδοσφαιριστές μας ακολουθώντας σωστά τις οδηγίες του τεχνικού τιμ, μπήκαν δυνατά και με απόλυτη συγκέντρωση έλεγχαν το παιχνίδι, δημιουργώντας ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα ο αντίπαλος άνοιξε το σκορ από το σημείο του πέναλτι. Οι ποδοσφαιριστές μας όμως συνέχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 23′ λεπτό με ένα εκπληκτικό γκολ από το συνήθη ύποπτο Γιώργο Μουλλωτό. Παρόλο που η ομάδα μας έμεινε με 10 παίκτες κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι στο 58′ λεπτό με το Στέφανο Λιβέρα και να διαχειρίζεται εύκολα μέχρι και το 85′ λεπτό όπου σε μια περίεργη φάση που ίσως να είδε μόνο ο ίδιος ο διαιτητής, έδωσε πέναλτι για κτύπημα εκτός φάσης ενώ στη συνέχεια ως δια μαγείας δεν είδε το χτύπημα του επιθετικού της αντίπαλης ομάδας στον αμυντικό μας. Πραγματικά είναι κρίμα διαιτητές Α’ κατηγορίας να έρχονται να κάνουν παιχνίδια μικρότερων κατηγοριών και αντί να περνούν απαρατήρητοι, δίνουν παραβάσεις που δεν θα έβλεπαν ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα. Θέλουμε να ευχηθούμε καλή ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα στους ποδοσφαιριστές της ΕΝΑΔ που αποχώρησαν τραυματίες από το χθεσινό παιχνίδι. Συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά με περισσότερο πείσμα, πάθος και τσαμπουκά γιατί έχουμε μπροστά μας 6 τελικούς για να εξασφαλίσει η ομάδα την παραμονή της στη κατηγορία.