ΕΛΠΙΔΑ: “Αφήνουμε πίσω το κακό αποτέλεσμα” - Mappinio.net

07/04/2021 19:47197

Η ΕΛΠΙΔΑ Αστρομερίτη δέχθηκε την ήττα στον σημερινό αγώνα απέναντι στην ΜΕΑΠ. Η εικόνα του αγώνα μέσα από το σάιτ της ΕΛΠΙΔΑΣ.

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο σημερινό εντός έδρας παιχνίδι με σκορ 0-3. Δυστυχώς το παιχνίδι δεν εξελίχθηκε όπως θα θέλαμε αφού βρεθήκαμε να χάνουμε στο πρώτο δεκάλεπτο με 0-2 από δικά μας αμυντικά λάθη. Προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε στη συνέχεια αφού είχαμε τη πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά τα γρήγορα γκολ δυστυχώς έφεραν νευρικότητα και έλλειψη καθαρού μυαλού στους ποδοσφαιριστές μας, γεγονός που στέρησε από την ομάδα μας ένα γκολ που θα την έβαζε στο παιχνίδι. Στο 2ο ημίχρονο εκεί που η ομάδα μας έψαχνε το γκολ, ήρθε το 3ο γκολ του αντιπάλου να σκοτώσει τις όποιες ελπίδες είχαμε να διεκδικησουμε κάτι από τον αγώνα.
Αφήνουμε πίσω το σημερινό κακό αποτέλεσμα καθώς πρέπει να ανασυνταχθούμε και να βγάλουμε την ομάδα από τη δύσκολη θέση που βρίσκεται αυτή τη στιγμή. Ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα στην ομάδα της ΜΕΑΠ!